Domov Diskusné Fóra Právo fórum

Právo fórum
  • strata zdravotnej spôsobilosti vykonávať zamestnanie
   Dobrý deň, u posudkového lekára mi bolo oznámené, že vzhľadom na môj doterajší zdravotný stav som stratil spôsobilosť vykonávať moje doterajšie zamestnanie o čom bol aj vypracovaný lekársky posudok. Chcel by som sa opýtať, či by som v prípade, ak mi bude chcieť dať môj zamestnávateľ výpoveď, mal nárok na odstupné, prípadne v akej by bolo výške?

  • neskorší nástup na výkon trestu odňatia slobody
   Po mojom nepodmienečnom odsúdení na 9 mesiacov, mi doručený list z okresného súdu, v ktorom mi bolo oznámené, že mám nastúpiť na výkon trestu odňatia slobody. Mám však ťažko chorú matku, o ktorú sa momentálne nemá kto postarať. Je možné, aby mi súd povolil nejaký neskorší nástup na výkon trestu?

  • možnosť odpustenia zvyšku trestu vodičský preukaz
   Okresným súdom som bol odsúdený za ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Okrem iného mi bol uložený aj trest zákazu činnosti v trvaní 18 mesiacov. Pred odsúdením som pôsobil ako profesionálny šofér a túto profesiu mám záujem vykonávať aj do budúcna. Keďže ma šoférovanie živilo, momentálne som nezamestnaný. Chcel by som sa opýtať, či by mi mohli aspoň časť trestu zákazu činnosti odpustiť?

  • predaj spoluvlastníckeho podielu pozemku a predkupné právo
   potreboval by som poradiť, chcel by som predať svoj podiel na pozemku, ktorého som podielovým spoluvlastníkom, na môj podiel mám už aj záujemcu, ostatní spoluvlastníci však majú predkupné právo, ako v tomto prípade postupovať ?

  • Zrušenie vyživovacej povinnosti a zamestnanie dieťaťa
   Chcel by som sa opýtať, či som povinný platiť súdom určené výživné dcére, ktorá ukončila štúdium na strednej škole, pričom momentálne študuje vysokú školu externe a podľa mojich informácií má aj zamestnanie. Moja otázka teda znie, či  musím aj naďalej platiť dcére výživné určené súdom. Ďakujem

  • Zvýšenie výživného na plnoleté dieťa
   Pekný deň. Podľa súdneho rozhodnutia je môj otec povinný platiť na mňa výživné v určenej výške. Momentálne mám 21 rokov a som študentom 2. ročníka vysokej školy, ktorú študujem dennou formou. Naposledy bolo o výživnom rozhodované ešte počas rozvodu mojich rodičov, kedy som mala iba 10 rokov. Podľa môjho názoru nie je výživné v adekvátnej výške, pretože moje náklady sa podstatne zvýšili. Otec mi ...

  • doručenie uznesenia o vznesení obvinenia
   Dobrý deň, potreboval by som súrnu radu, z okresného riaditeľstva policajného zboru mi bolo doručené uznesenie o vznesení obvinenia, uvádzajú sa v ňom ale nepravdivé skutočnosti, prosím Vás poraďte mi ako sa brániť voči takémuto obvineniu?

  • trestný čin podvodu
   Dobrý deň, mám podozrenie, že som bol uvedený do omylu a takto mi bola spôsobená škoda, chcel by som sa opýtať, či sa v takomto prípade môže  jednať o trestný čin?

  • pozemok pod bytovým domom
   Chcem kupit byt ale pozemok pod bytovym domom vlastnia asi 6 rozni majitelia. Je to problem? Radsej by som bol keby bol ten pozemok sucastou predaja bytu. Moze to mat nejake rizika?

Musíte sa prihlásiť aby ste mohli vytvoriť novú tému.